Кам'янська районна державна адміністрація Офіційний сайт

Кам’янська района державна адміністрація

Герб Кам'янського району

Герб Кам’янського району

Кам’янський район розташований в південно-східній частині Черкаської області, займає площу 72540 га. На його території протікає права притока Дніпра – річка Тясмин. Територія району являє собою переважно рівнинну місцевість, яку пересікають річки, балки та яри.

По території району проходить автодорога республіканського значення Київ-Луганськ-Ізварне, обласного значення Кам’янка-Чигирин. Через місто Кам’янка проходить залізнична колія Київ-Знам’янка-Дніпропетровськ-Донецьк. На території району розташовані м.Кам’янка (районний центр), 30 населених пунктів.

Населення району на 01.09.2018 становить 26,442 тис. осіб, в тому числі міського 11,557 тис., сільського 14,885 тис. осіб.

Відстань: від районного центру до м.Черкас:

— залізницею — 70 км

— автошляхом — 65 км .

Район межує із Смілянським, Черкаським, Чигиринським районами Черкаської області та Олександрівським, Новомиргородським районами Кіровоградської області.

В районі діє мобільний зв’язок Київстар, МТС, ВееIіnе, Lіfе.

Карта Кам'янського району

Карта Кам’янського району

Історичні відомості

На території сучасної Кам’янки існувало стародавнє поселення. Археологічні розкопки, проведені дореволюційними, радянськими та сучасними археологами, переконливо стверджують, що територія Кам’янки, взагалі Притясминщини, була заселена праслов’янськими племенами. Населення тут займалося хліборобством, ремеслом, скотарством, полюванням, рибальством, торгівлею із сусідніми племенами та жителями іноземних країн.

У часи існування давньоруської слов’янської держави Київської Русі тут було слов’янське поселення, яке входило до складу Київського князівства. В середині XIV століття Придніпров’я було захоплено литовським князівством, а в XV столітті цю територію загарбали польські шляхтичі, які тут встановили тяжкий кріпосницький гніт, жорстоко насаджуючи церковну унію, провадили політику насильницького ополячування українців.

У XVI столітті населення Притясминшиии відіграло значну роль у формуванні українського козацтва. Це були вихідці з утікачів селян-кріпаків та міської бідноти, які розпочали героїчну боротьбу проти кримських татар, турків і польської шляхти.

З цим періодом і пов’язують виникнення поселення на берегах річки Тясмин під назвою Кам’янка. В історичних джерелах не зустрічається точна дата виникнення нашого поселення. Але з переказів, які поширились серед населення, можна дізнатись, що заснування села під назвою Кам’янка відноситься до початку XVII століття.

Селяни з Поділля, Київщини, Полтавщини, тікаючи від панської сваволі, оселялися в тутешніх лісах окремими родинами. Згодом за дозволом магната князя Любомирського, ці селяни-втікачі починають оселятись по кам’янистих берегах невеличкої річки Тясмин, а саме поселення від кам’янистих берегів одержує назву Кам’янка.

Місто також знавало відомих людей таких як О.С.Пушкін, сюди до сестри дружини декабриста Давидова, приїжджав гостювати П.І.Чайковський. Саме тут композитор написав оперу «Євгеній Онєгін» та балет «Лебедине озеро».

В Кам’янку таємно приїжджали декабриси і в старому млині проводили засідання П.Пестель, С.Муравьов-Апостол, М.Бестужев-Рюмін.

/* */