Головна » Новини » Зростання доходів місцевих бюджетів — наслідок вдало проведених реформ Міністерства юстиції України»

В сучасних умовах розвитку України значно посилюється роль фінансів місцевого самоврядування. Місцеві бюджети є основним джерелом, фінансовою базою органів місцевого самоврядування, активною формою акумуляції певної частини фонду фінансових ресурсів.

Реформа децентралізації повноважень у сфері державної реєстрації була і залишається пріоритетною, оскільки однією із безумовних її переваг є зарахування адміністративного збору за державну реєстрацію нерухомості та бізнесу до місцевих бюджетів.

Станом на 31.05.2019 року на території Черкаської області державну реєстрацію у сфері нерухомості та бізнесу здійснюють державні реєстратори районних державних адміністрацій, виконавчих комітетів міських, сільських та селищних рад, 1 акредитований суб’єкт, державні та приватні нотаріуси області.

Так, за період з 01.01.2019 по 31.05.2019 року до місцевих бюджетів Черкаської області зараховано:

за державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно, їх обтяжень — 5 374 347,67 грн.;

— за державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців — 1287 257,08 грн.