Головна » Новини » Вітання РДА » 25 листопада — День пам’яті жертв голодомору

25 листопада — День пам’яті жертв голодомору

Шановні краяни!

25 листопада — День пам’яті жертв голодоморів та політичних репресій, день глибокої скорботи і туги за мільйонами обірваних життів наших співвітчизників. Голодомор, що прокотився трьома потужними хвилями Україною, забрав тисячі і тисячі життів українців, став масштабною національною трагедією, яку підсилили переселення, тюрми, табори.

Правда про ці трагічні сторінки вітчизняної історії, про небачений масштаб злочину проти українського народу довгий час старанно приховувалася. Сьогодні рівень громадської уваги до аналізу тогочасних подій зростає, відбувається процес усвідомлення їх причин та наслідків.

Найвищі державні інституції та керівники держави відверто заявляють про голодомор як ретельно спланований, свідомий акт геноциду проти української нації. Наш обов’язок — донести правду про ті часи до кожного громадянина, до народів всього світу.

Ми маємо подбати про людей, у долі яких чорною сторінкою вписалися роки голодоморів та репресій, забезпечити їх належне медичне обслуговування та соціально-побутові умови, перейняти їх мужність та силу волі. Розбудовуючи власну державу, ми маємо пам’ятати про кожен наш крок на п’єдестал незалежності, про кожну історичну віху – сумну і радісну, вчитися на помилках, робити все можливе, аби подібне не повторилося.

Схилімо голови в глибокій жалобі і запалімо свічі пам’яті за тими краянами, які загинули голодною смертю, стали жертвами репресій тоталітарного режиму. Збережімо мир та суспільну злагоду в соборній незалежній Україні, за яку боролися наші попередники.

З повагою

голова райдержадміністрації                                                       Б. М. Солошенко