Кам'янська районна державна адміністрація Офіційний сайт
Головна » Новини » Вирішення важливих питань на апаратній нараді

Вирішення важливих питань на апаратній нараді

11 лютого 2019 року  голова районної державної адміністрації Богдан Солошенко провів апаратну  нараду з керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації та керівниками підприємств та організацій району.

На порядок денний виносилися питання:

  1. Інформація щодо призначення субсидії за 2018 рік та монетизація субсидій у 2019 році.
  2. Про основні заходи, що будуть проводитись з 11 лютого по 17 лютого 2019 року.

По першому питанню перед присутніми виступив начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Віталій Коваленко.

— Протягом 2018 року субсидію на оплату житлово – комунальних послуг  було призначено 9099 сім’ям на загальну суму 64454,10 тис.грн., субсидію на тверде паливо та скраплений газ готівкою – 1167 сім’ям  на загальну суму 3421,0 тис.грн., — зазначив у своїй доповіді Віталій Валентинович.

Протягом  2018 року проведено звірки щодо повернення невикористаних сум житлових субсидій з Кам’янським РЕМ та з «Черкасигаззбут» .  До Державного бюджету повернуто 6026,8 тис.грн., з них:

Газопостачання – 5147,4 тис.грн.;

Теплопостачання – 8,7 тис.грн.;

Електропостачання – 626,2 тис.грн.;

Водопостачання – 244,5 тис.грн..

У травні 2018 року ТОВ „ Черкасигаз збут ” та Кам’янським РЕМ  були подані  до управління соціального захисту населення  списки   отримувачів субсидій, яким мають бути виплачені невикористані суми субсидій. Було зареєстровано 2682 заяв отримувачів субсидій,  щодо виплати частини невикористаної суми субсидії ( монетизація) на загальну суму 1567,10 тис. грн.. Станом на 01.01.2019 року заборгованість з виплати  частини невикористаної суми субсидії відсутня. 

27 грудня 2018 року Уряд схвалив Постанову № 1176 про надання житлових субсидій населенню у грошовій формі. Правила призначення допомоги у сплаті комунальних платежів залишаються незмінними. Змінюється лише алгоритм її виплати. 

 З 1 січня 2019 року участь у монетизації субсидій братимуть сім’ї, які звернуться за допомогою вперше. Гроші надходитимуть на їх персональний обліковий запис в Ощадбанку. Банк розраховуватиметься за субсидіанта з надавачами комунальних послуг та одразу інформуватиме SMS-повідомленням громадян про те, скільки їм залишилося доплатити за комуналку.

Тим сім’ям, які беруть участь в монетизації, не потрібно буде щомісяця сплачувати свій обов’язковий платіж окремо за кожен вид послуги. Держава через «Ощадбанк» сплачуватиме частину комуналки в межах виділеної субсидії та соціальних норм, а субсидіанти доплачуватимуть другу частину рахунку.

Отримувачам субсидії в «Ощадбанк» іти не потрібно. На кожного одержувача субсидій після опрацювання заяви на монетизацію буде автоматично відкритий персональний обліковий запис в банку, на якому будуть відображатися житлові субсидії у грошовій формі. Персональний обліковий запис матиме спеціальний режим використання – гроші першочергово перечислюватимуться на оплату послуг за спожитий газ, тепло, електроенергію й воду. «Ощадбанк» щомісяця інформуватиме отримувачів субсидій SMS-повідомленням про надходження коштів від держави, їх використання та залишок. Після закінчення опалювального сезону, у червні, невикористана сума грошей перераховуватимуться на поточні рахунки одержувачів житлової субсидії. Рахунок кожному «Ощадбанк» теж відкриє автоматично, без додаткового звернення у банк. Щомісяця надавачі комунальних послуг для «Ощадбанку» формуватимуть онлайн-платіжку субсидіанта. Банк згідно з наданою інформацією перераховуватиме їм субсидію. Про це, та про те, скільки залишається заплатити за комуналку, банк одразу інформуватиме субсидіанта SMS-повідомленням.

Для субсидіантів будуть створені персональні кабінети, де можна буде відслідкувати інформацію про розмір нарахованої допомоги, перелік комунальних послуг, які сплачені за рахунок субсидії, залишок коштів.

Уже в березні цього року стартує ще одна модель монетизації субсидій – «живі» гроші для розрахунків за комунальні послуги виплачуватимуться безпосередньо одержувачам субсидії. Відповідне рішення було прийнято 6 лютого 2019 року  Кабінетом Міністрів України. ( постанова КМУ № 62).

Паралельно діятиме запущена з січня 2019 року монетизація, яка передбачає розрахунки за спожиті послуги субсидіантами через Ощадбанк і за результатами вже цього опалювального сезону виплату невикористаних субсидій одержувачам готівкою.

Отже, всі, кому призначено субсидію з 2018 року, отримають у березні готівку для оплати комунальних платіжок за лютий 2019 року. Відповідно у квітні прийдуть кошти для розрахунку за спожиті у березні послуги, у травні – за квітневу комуналку. 

Вся субсидія «старим» субсидіантам буде перерахована грошовим переказом через державний Ощадбанк, а пенсіонерам виплатить Пенсійний фонд одночасно з пенсією. Для отримання грошового переказу необхідно буде звернутися до найближчого відділення Ощадбанку і надати паспорт та ідентифікаційний код. Одночасно з виплатою грошового переказу кожному одержувачу субсидії буде відкрито персональний банківський рахунок, на який перераховуватиметься сума субсидії у квітні та травні.

Пенсіонери, які отримають пенсійні виплати через інші банки, відповідно зможуть зняти свою субсидію безпосередньо у банкоматі цього банку. Тим, у кого немає пенсійної картки, субсидію разом з пенсією доставить Укрпошта.

Кожному одержувачу субсидії, якому допомогу призначено з 2018 року, у березні Укрпошта доставить повідомлення про те, скільки і яким чином надійде коштів субсидії від Уряду для оплати комуналки.

Таким чином, Урядом буде здійснено пілотування паралельно двох моделей монетизації, і за результатами аналізу їх ефективності прийматиметься рішення щодо впровадження однієї з них з травня 2019 року.

Керівник апарату райдержадміністрації Валентина Даніленко ознайомила присутніх з календарним планом проведення основних заходів райдержадміністрацією, районною радою з 11 лютого по 17 лютого 2019 року.

На завершення наради голова райдержадміністрації надав керівникам структурних та територіальних підрозділів ряд доручень та побажав гарного, плідного тижня.

/* */