Головна » Новини » Відділ Держгеокадастру » Про роботу Національної кадастрової карти

Про роботу Національної кадастрової карти

Разом із запровадженням роботи Національної кадастрової карти, інформація про земельні ділянки в Україні стала відкритою. Зайти до кадастрової карти на офіційному веб-сайті Держземагентства України відтепер може кожен пересічний громадянин.

Загальнодоступною стала інформація про земельні ділянки, а також кадастрові номери, форми власності, цільове призначення та інше.

Якщо Ви, шановні громадяни, виявили помилки чи неточність на публічній кадастровій карті то будь ласка, відзначте їх. Для цього фахівці Держземагентства України розробили спеціальну табличку зворотного зв’язку на самій публічній кадастровій карті. У цю форму необхідно ввести власні дані, інформацію про земельну ділянку та відзначити помилку. Система побудована таким чином, що більшість технічних помилок виправляються автоматично. Але для цього необхідно заявляти про них.

У систему внесено лише достовірні та документально підтверджені дані — про понад 50 млн. земельних ділянок. Уявімо, у вас на руках є документ, який підтверджує ваше право власності на ділянку, а кадастрова-система її не знаходить. Причин такої ситуації може бути кілька:
Перша — інформація про ділянку зберігалася лише в паперовій формі і її ще не переведено у цифровий формат, отже, не завантажено в систему. Друга причина — є сумніви у достовірності даних, отже, тривають додаткові перевірки перед тим, які їх внести.

Третя причина — виявлено помилку, триває її виправлення. Четверта причина — інформація про вашу ділянку відсутня взагалі.

У будь-якому випадку якщо ділянка в громадянина є, а інформації про неї в кадастровій системі немає, потрібно звернутись у районний відділ Держземагентства. Для внесення інформації про земельну ділянку якій присвоєно кадастровий номер, громадянину потрібно замовити в проектній організації електронний документ XML, в якому містяться всі дані про земельну ділянку в електронному вигляді та надати цей електронний файл Державному кадастровому реєстраторові. Після внесення реєстратором до Національної кадастрової системи електронного документу, земельна ділянка та вся інформація про неї з’явиться в Національній кадастровій карті України та процедура отримання Витягу з ДЗК (Державного земельного кадастру) стане значно простішою та швидшою.