Головна » Новини » Управління праці та соціального захисту населення » Забезпечення пільгової категорії громадян санаторно-курортним лікуванням.

Забезпечення пільгової категорії громадян санаторно-курортним лікуванням.

У 2017 році Урядом  прийнято постанову Кабінету Міністрів України  від 01.03.2017 № 110 „Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для забезпечення деяких категорій інвалідів санаторно-курортним лікуванням, та внесення змін до порядків, затверджених постановами  Кабінету Міністрів України від 22 лютого  2006 р.  № 187 і від 31 березня  2015 р. № 200”, якою змінено існуючу систему закупівлі санаторно-курортних послуг на відшкодування вартості послуг санаторно-курортного лікування (путівки) для осіб з інвалідністю та постраждалих учасників антитерористичної операції через безготівкове перерахування  коштів  санаторно-курортним закладам за надані послуги на підставі трьохсторонньої угоди (особа — управління – санаторії). Тобто відтепер людина зможе самостійно обрати санаторій для оздоровлення, після цього звернутися до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації. Після цього укладається тристороння угода, яка передбачає безготівкове перерахування коштів санаторно-курортним закладам за надані послуги. При цьому гранична вартість путівки для відшкодування вартості послуг санаторно-курортного лікування визначатиметься щороку Мінсоцполітики за погодженням з Мінфіном. На сьогодні розроблено та затверджено наказ Мінсоцполітики  від 06.04.2017 № 575 „Про встановлення граничної вартості путівки (ліжко-дня) у 2017 році”, який зареєстрований у Міністерстві юстиції 13.04.2017 за № 493/30361. Разом з цим затверджено розподіл асигнувань між структурними підрозділами з питань соціального захисту населення обласних  та Київської міської державних адміністрацій, передбачених у 2017 році для забезпечення осіб з інвалідністю, в тому числі  з наслідками травм і захворюваннями  хребта та спинного мозку, санаторно-курортним лікуванням, який направлено на регіони для організації забезпечення санаторно-курортним лікуванням зазначеної категорії осіб, відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України   від 22.02.2006 № 187 „Про затвердження Порядку забезпечення санаторно-курортними путівками деяких категорій  громадян структурними підрозділами  з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчими органами міських рад” зі змінами, внесених до неї постановою Кабінету Міністрів України від 01.03.2017 № 110. Термін проходження санаторно-курортного лікування у санаторно-курортних закладах для осіб з інвалідністю становить 18 днів. Для  осіб з інвалідністю з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку становить 35 днів. Для взяття на облік на забезпечення путівкою на санаторно-курортне лікування учасники антитерористичної операції можуть звернутися в управління соціального захисту населення райдержадміністрації та долучити наступні документи:

-медичну  довідку форми 070/о,

-копію посвідчення  учасника бойових дій або інваліда війни;

-копію паспорта та ідентифікаційного кода;

-документ, що  підтверджує безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної  операції в районах її проведення . Наказом Міністерства соціальної політики у 2017 році встановлено граничну вартість путівки в таких розмірах:

-для інвалідів війни з числа учасників АТО — 5250 грн.;

-для учасників бойових дій – 6300 грн.

Більш детальну інформацію щодо забезпечення санаторно-курортним лікуванням можна отримати по телефону 6-15-77 в управлінні соціального захисту населення за місцем реєстрації.

Начальник управління                                                       Коваленко В.В.