Головна » Записи » Новини » Сектор у справах сім’ї, молоді і спорту » Пророче слово Кобзаря вустами юних українців

Пророче слово Кобзаря вустами юних українців

З метою популяризації творчої спадщини Т.Г. Шевченка, розвитку дитячої та юнацької художньої і виконавської майстерності, виявлення і підтримки кращих виконавців художнього читання, в рамках районного конкурсу «Тарасовими шляхами», нещодавно в приміщенні історичного музею Кам’янського державного історико-культурного заповідника учні закладів освіти району читали поезію Т.Г. Шевченка та власні вірші.

37 учасників конкурсу змагалися в трьох номінаціях: «Художнє слово», «Театральне мистецтво», «Юні поети Кам’янщини».

Учні Баландинської загальноосвітньої школи: Красько Сергій, Бондаренко Валентина, Бондаренко Ростислав; учні Грушківської загальноосвітньої школи: Іщенко Анастасія і Рибалка Таїсія; учні Жаботинської загальноосвітньої школи: Цьома Анна, Дзюба Максим, Чудна Людмила; учні Косарської загальноосвітньої школи: Кузьменко Юлія, Довженко Софія, Францішко Олександр; учениця Лебедівської загальноосвітньої школи Пономаренко Юлія; учні Лузанівської загальноосвітньої школи: Зенюк Дмитро, Бобикіна Неля, Секрет Сніжана; учні Райгородської загальноосвітньої школи: Лисенко Анастасія, Січкар Артур, Андріянова Олександра, Дмитренко Юля, Ріпа Валентина, Даниленко Яна; учні Телепинської загальноосвітньої школи:  Сіленко Андрій, Вірьовка Аліна, Тітко Анастасія, Олефіренко Дар’я показали майстерність виконання та розкриття змісту твору,  відтворення почуттів засобами декламації, щирість, органічність, уміння виявляти підтекст, трактування емоційного колориту поезії Т.Г. Шевченка.

Члени журі відмітили досконале володіння засобами виразного читання при виконанні уривку із твору Т. Г. Шевченка «Гайдамаки» учнями Баландинської школи Моцар Катериною і Гніденко Остапом та створення виразного образу ліричної героїні в поезії Т.Г. Шевченка «Лілея» учнями Косарської загальноосвітньої школи.

Власні вірші читали учні: Качур Марія та Пархоменко Людмила (Косарська ЗОШ), Лисенко Катерина (Лузанівська ЗОШ), Заярнюк Зоя (Вербівська ЗОШ).

Всі учасники районного конкурсу „Тарасовими шляхами” нагороджені грамотами відділу освіти, сектору у справах сім’ї молоді та спорту райдержадміністрації та солодкими подарунками від районної ради і районної державної адміністрації.

Подібні заходи дають можливість не тільки вшанувати пам᾿ять видатного земляка, долучитися до його творчих надбань, а й укотре переконатися, що Т.Г. Шевченко є символом як української культури, національної свідомості й державності, так і уособленням вселюдського пошуку свободи й гідності.

DSC04948  IMG_20180314_113708