Головна » Записи » Новини » Управління ПФУ » Виплата пенсій через  поточні рахунки у банках.

Виплата пенсій через  поточні рахунки у банках.

Виплата пенсій та грошової допомоги здійснюється за місцем проживання одержувачів у населених пунктах, в яких функціонують вибрані одержувачами установи уповноважених банків. Одержувачі пенсії самостійно вибирають уповноважений банк для відкриття поточного рахунка. Поточні рахунки одержувачам відкриваються уповноваженими банками згідно з вимогами, встановленими нормативно-правовими актами Національного банку.

Заява про виплату пенсії подається одержувачем особисто до органу Пенсійного фонду за місцем проживання одержувача або приймається органом Пенсійного фонду від установи уповноваженого банку.

Зарахування  сум пенсій та грошової допомоги уповноваженими банками на поточні рахунки здійснюється не пізніше наступного операційного дня після надходження відповідних сум від органів Пенсійного фонду.

Якщо суми пенсій одержуються за довіреністю більш як один рік або не одержуються з поточного рахунка більш як один рік, уповноважений банк зобов’язаний повідомити про це відповідному органу Пенсійного фонду не пізніше 28 числа місяця, у якому виникли такі обставини, а одержувач – подати нову заяву до органу Пенсійого фонду. У разі невиконання одержувачем цієї умови орган Пенсійного фонду припиняє перерахування пенсії.

Суми пенсій та грошової допомоги не зараховуються на поточні рахунки в разі:

— невідповідності будь – яких реквізитів, зазначених у списку, даним поточного рахунка одержувача;

— наявності даних про смерть одержувача, набрання законної сили рішенням суду про визнання його безвісно відсутнім або оголошення померлим;

— закриття поточного рахунку;

— письмової вимоги органу Пенсійного фонду;

— коли протягом року не відбулося ідентифікація та верифікація одержувача з обов’язковим пред’явленням ним паспорта громадянина України або іншого документа, визначеного законодавством, для з’ясування місця її проживання.

Помилково зараховані на поточні рахунки суми пенсій та грошової допомоги зараховуються в рахунок наступних виплат або за вимогою органів Пенсійного фонду  повертаються на рахунки, з яких проводилося фінансування.