Головна » Новини » Управління ПФУ » До відома підприємців !

До відома підприємців !

З 01 січня 2017 року фізичні особи — підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування та внесені до першої групи платників єдиного податку, зобов’язані сплатити єдиний внесок за місяць у сумі не менше 0,5 мінімального страхового стажу. Відповідні періоди здійснення підприємницької діяльності до страхового стажу зараховуються пропорційно до сплаченого єдиного внеску.

У 2017 році мінімальний страховий внесок для фізичних осіб підприємців становить  704 грн. на місяць (3200 грн. x  22 відсотки).

Отже, для фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, та віднесені до першої групи платників єдиного податку, обов’язковою  є сплата єдиного внеску у сумі не менше 352 грн. щомісяця.

Але для зарахування періодів здійснення підприємницької діяльності до страхового стажу як повний місяць, необхідно сплатити за місяць єдиний внесок у сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок, тобто 704 грн. У разі сплати єдиного внеску у сумі 352 грн. за місяць страховий стаж буде зараховано пропорційно, а саме 0,5 місяця.

Несплата єдиного внеску в мінімальному розмірі позбавляє права на зарахування цих періодів в повному обсязі до страхового стажу, необхідного для призначення пенсії та страхових  виплат за соціальним страхуванням.  Тому Чигиринське об’єднане управління Пенсійного фонду України Черкаської області  рекомендує з метою захисту своїх особистих пенсійних прав сплачувати за себе підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування та внесені до першої групи платників єдиного податку, щомісячно по 704 грн. єдиного внеску з метою забезпечення пенсійних виплат в майбутньому.

На сьогоднішній день існує можливість отримати інформацію з питань пенсійного забезпечення, сплати єдиного соціального внеску, зарахування страхового стажу починаючи з липня 2000 року, скориставшись однією із дистанційних послуг, а саме скориставшись ВЕБ – порталом Пенсійного фонду України. Для цього необхідно взяти паспорт, довідку про присвоєння ідентифікаційного коду і написати заяву в управлінні Пенсійного фонду. Спеціаліст управління надасть особистий код для реєстрації на ВЕБ-порталі .

За детальною інформацією Ви  можете звернутись за телефоном „гарячої” лінії Чигиринського об’єднаного управління Пенсійного фонду України 2 68 58 (код 04730).

Чигиринське об’єднане управління Пенсійного фонду України Черкаської області