Кам'янська районна державна адміністрація Офіційний сайт
Головна » Записи » Новини » Управління агропромислового розвитку » Аграрні розписки

Аграрні розписки

08 грудня 2015 року в залі засідань Будинку рад під керівництвом заступника голови райдержадміністрації Віталія Коваленка і за участю сільгосппідприємців району відбувся семінар «Аграрні розписки в Україні».

Даний проект впроваджується IFC, членом Групи Світового банку в партнерстві із Швейцарською Конфедерацією в Україні.

Метою проекту є поліпшення доступу до фінансових ресурсів для малих та середніх сільгоспвиробників. Партнерами в його реалізації виступають органи державної влади (Міністерство аграрної політики та продовольства в Україні, Міністерство юстиції України), приватний сектор (постачальники матеріально-технічних ресурсів, банки, зернотрейдери), міжнародні організації.

На семінарі розглянуті наступні питання:
1. Законодавче регулювання аграрних розписок.
2. Види аграрних розписок (товарна, фінансова) та механізм їх дії.
3. Право видачі аграрної розписки.
4. Застава за аграрною розпискою.
5. Нотаріальне посвідчення та реєстрація аграрних розписок.
6. Переваги аграрних розписок.
— Аграрні розписки — новий та перспективний інструмент залучення товарних та фінансових ресурсів в аграрну галузь. Це документ, що фіксує безумовне зобов’язання боржника здійснити поставку сільськогосподарської продукції або сплатити кошти кредитору. Зобов’язання забезпечується заставою — майбутнім врожаєм сільськогосподарської продукції. Аграрні розписки повинні стати більш простою та дешевою альтернативою банківському кредитуванню. По суті, вони оминають зайві ланки, що існують між кредитором та боржником. Більше того, вони зосереджені на конкретній галузі, умови роботи у якій зрозумілі всім учасникам операції. На сьогодні певна кількість компаній-постачальників ресурсів вже розробили на 2015-2016 рік свої пропозиції сільгоспвиробникам з укладання аграрних розписок. Тому сільгоспвиробники мають знати особливості укладання аграрних розписок, — зазначив Ігор Дудка — координатор пілотного проекту в області.

Учасникам презентації було надано ряд методичних рекомендацій, а також запропоновано друковану продукцію.

 

/* */