Головна » Новини » Скористайтеся «Будівельною амністією»

Скористайтеся «Будівельною амністією»

«Будівельна амністія – це крок держави на зустріч людям, які свого часу, з різних причин, не оформили своє будівництво – через незнання законодавства, територіальну недоступність відповідних органів тощо. Сьогодні у всіх є можливість легалізувати  свої будинки та споруди, і більше не хвилюватися, що вони знаходяться «поза законом».

В Україні з 20 квітня 2018 року набрали чинності зміни до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» щодо продовження терміну прийняття в експлуатацію об’єктів будівництва, збудованих без дозволу на виконання будівельних робіт (згідно Закону України № 3696 «Про внесення змін до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» щодо продовження терміну прийняття в експлуатацію об’єктів будівництва, збудованих без дозволу на виконання будівельних робіт»).

Будівельна амністія поширюється на об’єкти незначного класу наслідків:

• індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки загальною площею до 300 квадратних метрів, господарські (присадибні) будівлі і споруди загальною площею до 300 квадратних метрів, збудовані у період з 5 серпня 1992 року по 9 квітня 2015 року;
  • будівлі і споруди сільськогосподарського призначення, збудовані до 12 березня 2011 року.

Які документи потрібні, щоб скористатись будівельною амністією:

— нотаріально завірена копія документа, який дає право власності або користування земельною ділянкою відповідного цільового призначення, на якій розміщений об’єкт;

— заява про прийняття об’єкта в експлуатацію (у разі наявності співвласники земельної ділянки/зазначеного об’єкта підписують теж);
— декларацію про готовність об’єкта до експлуатації,
звіт про проведення технічного обстеження об’єкта та
технічний паспорт з відміткою про можливість розміщення і надійної та безпечної експлуатації об’єкта виконує сертифікована організація.

Звертаю увагу, що «будівельна амністія» вважається безстроковою. Штрафи для «самобудів», які легалізовуються за процедурою будівельної «амністії», не передбачаються.

За детальною консультацією Ви можете звернутися до головного архітектора району за адресою вул. Декабристів, 5 в м. Кам’янка, або за тел. 6-10-32