Головна » Новини » ОДА інформує » Зростання доходів місцевих бюджетів — наслідок вдало проведених реформ Міністерства юстиції України.

В сучасних умовах розвитку України значно посилюється роль фінансів місцевого самоврядування. Місцеві бюджети є основним джерелом, фінансовою базою органів місцевого самоврядування, активною формою акумуляції певної частини фонду фінансових ресурсів.

Реформа децентралізації повноважень у сфері державної реєстрації була і залишається пріоритетною у 2019 році, оскільки однією із безумовних її переваг є зарахування адміністративного збору за державну реєстрацію нерухомості та бізнесу до місцевих бюджетів.

Станом на 01.01.2019 року на території Черкаської області державну реєстрацію у сфері нерухомості та бізнесу здійснюють державні реєстратори усіх 20 районних державних адміністрацій, 53 виконавчих комітетів міських, сільських та селищних рад, 1 акредитований суб’єкт, а також державні та приватні нотаріуси області.

Так, у 2018 році до місцевих бюджетів Черкаської області зараховано:

— за державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно, їх обтяжень — 12 616 032,70 грн.;

-за державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців — 2 388 905, 94 грн.