Головна » Записи » Новини » Кам'янський РЦЗ » ЗАСІДАННЯ КЛУБУ «ЖІНКА У СУСПІЛЬСТВІ»

ЗАСІДАННЯ КЛУБУ «ЖІНКА У СУСПІЛЬСТВІ»

Місце та роль жінки в суспільстві — одне з одвічних питань. Історично склалося, що жінки мають значно менше можливостей, ніж чоловіки, для вияву своїх здібностей. Причиною цього є ставлення соціуму до жінок. Для більшості працездатних жінок адаптація до ринкових змін в економіці проходить надто важко. Жіночі проблеми виглядають таким чином: фінансове становище родини; дорожнеча продуктів, власне здоров’я та здоров’я сім’ї, безробіття. Жінки об’єктивно є менш конкурентоспроможною категорією на ринку праці. Це виявляється у зайнятості за наймом, підприємницькій діяльності, професійному та кар’єрному зростанні. Поєднання жінками суспільних функцій, пов’язаних з їхньою професійною діяльністю, та сімейних обов’язків змушує їх іноді відмовлятися від професійного зростання взагалі. У результаті програє як суспільство, так і сама жінка, тому що залишається нереалізованою значна частина її духовного та інтелектуального потенціалу. Відбувається процес становлення масових жіночих організацій, збільшується кількість недержавних жіночих об’єднань. Причини, через якi жінки об’єднуються, різноманітні. Діапазон їхніх інтересів і діяльності дуже широкий: від клубів за інтересами до спроб впливу на реальну політику.

28741588_1616821788437986_1289606849_n

06.03.2018 року, на передодні 8 березня, на базі Кам’янської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості проведено засідання клубу «Жінка у суспільстві»  на тему «Жінкам про їх права».

В засіданні клубу взяли участь представники Кам’янського РВ ДРАЦС ГТУЮ в Черкаській області, Смілянського міського центру безоплатної вторинної правової допомоги, Чигиринського об’єднаного управління ПФУ Черкаської області.

Обговорено питання:

• легальна зайнятість;
  • вакансії, актуальні на ринку праці;
  • допомога в організації само зайнятості;
  • участь в громадських та інших роботах тимчасового характеру;
  • професійна орієнтація;
  • професійне навчання;
  • оформлення пенсії (умови нарахування пенсії, страховий стаж, пенсійний вік);
  • отримання повторно документів щодо державної реєстрації актів цивільного стану;
  • сервісні послуги від Міністерства юстиції України — спрощена система отримання адміністративних послуг в сфері державної реєстрації актів цивільного стану;
  • запобігання та протидія домашньому насильству, надання правової допомоги, отримання інформаційних довідок з електронних сервісів Міністерства юстиції України.

Захід пройшов активно,  у форматі міні-лекції, дискусії, запитання-відповіді.  Відчувалась зацікавленість до питань, які обговорювались. Жінки мали можливість поспілкуватися із фахівцями один-на-один з особистих питань, які раніше не виносились на загал.

Заступник начальника відділу

надання соціальних послуг                                                                                                                       О.О.Корецька