Головна » Записи » Новини » Кам'янський РЦЗ » Профдіагностичне обстеження – запорука правильного вибору професії

Профдіагностичне обстеження – запорука правильного вибору професії

Навчальний рік закінчився, але перед старшокласниками з усією гостротою постає одне з найважливіших життєвих питань – куди згодом іти навчатися? Цим переймаються як школярі, так і їхні батьки, адже вибір майбутньої професії — це основний фактор, що впливає на подальше життя людини. Якщо хлопці та дівчата не помиляться у виборі спеціальності на початку життєвого шляху, то в майбутньому їх чекатиме улюблена робота, яка дасть і моральне, і матеріальне задоволення. Така ідилія є однією з складових поняття щастя. Деякі люди з дитинства мріють стати професіоналами в певній сфері діяльності і досягають мети впродовж життя. Одначе таких дуже мало, одиниці. Більшість, зазвичай, не можуть самостійно розібратися у собі, своїх бажаннях, здібностях, нахилах. Яку професію обрати? Надати перевагу вищій чи професійно-технічній освіті? В якому навчальному закладі краще отримати потрібну спеціальність? Це далеко не повний перелік запитань, які хвилюють сьогоднішніх випускників.

За даними міжнародних організацій близько половини молодих людей в Україні працює не за спеціальністю. І ці цифри говорять про те, що до визначення майбутнього фаху потрібно підходити дуже виважено і приділяти цьому достатню кількість уваги. В Державній службі зайнятості учні можуть пройти цілий ряд профдіагностичних заходів для визначення своїх сильних сторін та професійних здібностей. Коли людина буде знати який тип робіт їй підходить за темпераментом і професійними якостями, шансів обрати правильну спеціальність буде набагато більше. Тому ми закликаємо не пізніше ніж з 8-го класу починати проходити профорієнтаційні тести.

Ще один факт, який підкреслює необхідність проведення профорієнтаційної роботи – дисбаланс на ринку праці. Популярність професій та затребуваність фахівців, які були необхідні 10 років тому, змінилася. Нині роботодавцям вкрай необхідні «Робочі руки».

Фахівці Кам’янської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості запрошують учнівську молодь відвідати службу зайнятості та пройти тестування за допомогою комп’ютера. Так, в травні 2018 року такою послугою скористалися школярі 7- 10 класів Кам’янської ЗОШ № 1 та № 2. Зустріла дітей директор Філії Бурдєєва Тетяна Станіславівна, яка провела невелику екскурсію, ознайомила з роботою відділів, розповіла про послуги служби зайнятості. Заступник начальника відділу надання соціальних послуг Корецька Оксана Олексіївна ознайомила з матеріалами, які знаходяться в профінформаційному секторі : «Барометр професій», матеріали з описом професій, навчальні заклади Черкаської області, етапами професійного самовизначення та формулою вибору професії «хочу-можу-треба». Учні пройшли індивідуальне комп’ютерне тестування на виялення схильностей до тих чи інших типів професій по  методиці Є. Клімова та Д.Голланда.

Запрошуємо  учнів пройти профдіагностичне обстеження. Значення такої послуги важко переоцінити, адже саме вчасно пройдений тест може допомогти уникнути серйозної помилки — неправильного вибору професії.

Заступник начальника відділу                                                 О.Корецька

надання соціальних послуг