Головна » Новини » Кам'янський РЦЗ » Послуги служби зайнятості людям з особливими потребами.

Послуги служби зайнятості людям з особливими потребами.

У складних сучасних умовах сьогодення шлях до успіху у працевлаштуванні осіб з особливими потребами досить складний і як правило досить тривалий. Люди з особливими потребами — це люди, які мають інвалідність і дійсно мають особливі потреби, в тому числі і щодо можливості працевлаштування. Кам’янська районна філія Черкаського обласного центру зайнятості надає послуги з працевлаштування щодо підбору підходящих вакансій, враховуючи індивідуальні програми реабілітації осіб з особливими потребами, проводить індивідуальні профконсультації з використанням психодіагностичних методик, надає послуги з профорієнтації щодо підбору роботи, у т. ч. тимчасової, професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації.

Відповідно до чинного законодавства України люди з особливими потребами, які не досягли пенсійного віку, отримають пенсію по інвалідності,  у разі відсутності підходящої  для них роботи, мають право на отримання статусу безробітного.

Протягом січня – травня 2019 року послугами нашої філії скористалися 22 особи з особливими потребами, яким було надано статус безробітного. З них: працевлаштовано — 7 осіб, пройшли професійне навчання та здобули спеціальність  — 2 особи, взяли участь у громадських роботах – 8 осіб, взяли участь у інших роботах тимчасового характеру – 3 особи. Крім того 22 особи з особливими потребами отримали профорієнтаційні послуги від спеціаліста з профорієнтації, а саме: профінформаційних послуг надано – 35, профконсультаційних послуг – 57, послуг із застосуванням психодіагностичним тестуванням – 2, а також одній особі було проведено профвідбір на замовлення роботодавця.

Фахівці Кам’янської районної філії  працюючи з даною категорією населення в першу чергу приділяють увагу рекомендаціям зазначеним в індивідуальній програмі реабілітації для підбору вакансій та працевлаштування даних осіб.

Провідний фахівець з питань зайнятості                                         Дяченко М.В.