Головна » Записи » Новини » Кам'янська ОДПІ » Надходження акцизного податку від платників Кам’янської ОДПІ

Надходження акцизного податку від платників Кам’янської ОДПІ

За січень-квітень  2016 року від платників акцизного податку з роздрібної торгівлі надійшло до бюджету  2396,7 тис. гривень, що більше минулорічних надходжень на 1137,1 тис. гривень.

Нагадуємо, що положеннями Закону України  від 24 грудня 2015 року № 909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році»  передбачено нововведення:

запровадження системи електронного адміністрування реалізації пального;

введення акцизної накладної, як обов’язкового електронного документу, який  складатиметься при здійсненні всіх операцій з реалізації пального на внутрішньому ринку.      При цьому, з 1 березня 2016 року діє перехідний період для такого нововведення, з 1 квітня 2016 року акцизні накладні функціонуватимуть повноцінно;

зміна одиниці виміру пального, на яке встановлено ставки акцизного податку, з кілограмів на літри приведених до температури 150С. Зазначені зміни набирають чинності з 1 березня 2016 року.

за порушення платниками акцизного податку граничних термінів реєстрації акцизних  накладних/розрахунків коригування до акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних  накладних стягується штраф у розмірі від 2 до 40 відс. суми акцизного податку. Раніше  штраф не застосовувався через відсутність самого механізму податкових накладних з  акцизного податку;

за відсутність з вини платника акцизного податку реєстрації акцизної накладної в Єдиному реєстрі акцизних накладних/розрахунку коригування протягом більш як 120 календарних днів після дати, на яку платник податку зобов’язаний скласти акцизну накладну/розрахунок коригування, – 50 відс. суми акцизного податку. Раніше штраф не застосовувався з причини, зазначеної вище.