Кам'янська районна державна адміністрація Офіційний сайт
Головна » Новини » Душу – Богові, життя – Україні, честь – собі!

Душу – Богові, життя – Україні, честь – собі!

                                                   

                                                                                                                                              «ЗАТВЕРДЖЕНО»

                                                                                                                                              Радою  Старшини

                                           ГО  «Уманське козацтво» ЧКТ УК

                                   Протокол № 2 від 12.04.2018 р

                                       отаман  _________      Сивак В.М.

 

ПОЛОЖЕННЯ

про Всеукраїнський фестиваль-конкурс козацької творчості

імені І.Гонти та М.Залізняка

Коліївщина250

 

Умань 2018

ПОЛОЖЕННЯ

про Всеукраїнський фестиваль-конкурс козацької творчості імені І.Гонти та М.Залізняка Коліївщина – 250 (далі – фестиваль-конкурс)

Дата проведення: 2-3 червня 2018 року

Засновник фестивалю – конкурсу:    ГО “Уманське козацтво” Черкаського крайового товариства Українського козацтва.

Співзасновники фестивалю-конкурсу:

 • Уманська міська рада,
 • Уманська районна рада.

Партнери:

 • Департамент освіти та науки Черкаської ОДА;
 • Відділ освіти, молоді та спорту Уманської РДА;
 • Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини;
 • Уманський тепличний комбінат;

 Інформаційні спонсори фестивалю-конкурсу :

Газети “Нова Доба”, “Черкаський край”, “Умань”, “Уманська зоря” Національний телеканал “ICTV”, філія Національної телекомпанії України «Рось», ТРК «Сатурн», ТРК «Умань».

Координати оргкомітету фестивалю-конкурсу :

Голова оргкомітету – Володимир Сивак , тел: (067) 6827279;

  (093)766-64-49;

  (066)758-27-05;                

Керівник проекту – Олег  Рибак, тел:  (098)766-77-07;

Директор конкурсу – Володимир  Панчук,  тел: (098)914-96-95

e-mail:  syvakv@gmail.com або oler@ua.fm 

 1. Загальні положення

1.1. Цим Положенням визначаються мета, завдання, порядок підготовки і проведення фестивалю-конкурсу, засади його фінансового та інформаційного забезпечення.

1.2. Передбачено спеціальні благодійні програми для дітей-сиріт та дітей учасників АТО.

 1. Мета та завдання  фестивалюконкурсу:

2.1. Мета – вивчення історико-культурної спадщини українського народу, популяризація української козацької культури і народних традицій; сприяння розвитку вітчизняного мистецтва; формування патріотичної свідомості дітей та  молоді; виховання естетично, фізично, духовно здорової нації;  усвідомлення практичної  важливості проводити паралелі засобами історії, культури та духовності задля кращого майбутнього, якого очікує український народ і зокрема кожен із нас.

2.2. Завдання – відзначення 250-ї річниці народно-визвольного повстання на Правобережній Україні під проводом І.Гонти та М.Залізняка відомого під назвою Коліївщина, вшанування пам’яті ватажків Коліївщини – І.Гонти та М. Залізняка, популяризація козацтва серед школярів та молоді, ознайомлення дітей та молоді зі спортивною та культурною спадщиною козацтва Черкащини і всієї України, а також новітньою історією козацтвотворення мистецькими та спортивними засобами; підвищення інтересу до глибокого вивчення культури та духовності козаків; обмін досвідом впровадження козацької педагогіки, підвищення професійного та педагогічного рівня керівників-наставників; залучення широкої громадськості, меценатів, спонсорів до підтримки козацької творчості; об’єднання всіх учасників фестивалю-конкурсу навколо козацтва в ім’я миру та любові до України.

 1. Підготовка та умови проведення фестивалю-конкурсу

3.1. Підготовчу роботу з організації та проведення фестивалю-конкурсу здійснює організаційний комітет конкурсу. Оргкомітет, який є виконавчим органом фестивалю, відповідає за його підготовку і проведення, пошук спонсорів, організацію реклами, розповсюдження запрошень, виконує організаційні роботи, пов’язані з проведенням фестивалю. Оргкомітет має право використовувати і поширювати аудіо та відео записи, фотоматеріали, вироблені під час проведення заходів фестивалю-конкурсу і за його підсумками.

3.2. Конкурс Козацькими педагогічними стежками (між козацькими класами Черкаської області)

3.2.1. У фестивалі-конкурсі беруть участь представники козацьких класів загальноосвітніх навчальних закладів Черкаської області.

3.2.2. Вікові категорії учнів козацьких класів:

1 категорія – козачата (молодші класи) з 6 до 10 років,

2 категорія – джури (середні класи) з 11 до 14 років.

3 категорія  – молоді козаки (класи) з 15 до 18 років.

3.2.3. До участі у фестивалі допускаються козацькі класи, які подали вчасно анкету – заявку та презентацію до 25 травня  2018р. (включно) на електронну адресу організатора конкурсу:   syvakv@gmail.com або  oler@ua.fm у відповідній формі.

3.2.4. Козацькі класи для участі у фестивалі готують творче завдання, представлене у вигляді монолітного та чіткого показу різноманітних елементів муштрованого впоряду (стройової підготовки) у складі рою з елементами театрального та хореографічного мистецтва під супровід барабанного бою чи під музику. На завершення показу – марш рою стройовим кроком з виконанням маршової патріотичної пісні. Тематика пісень – козацька, УСС, військ УНР, УПА або сучасних ЗСУ.

Для участі у фестивалі козацький клас пред’являє довідку з навчального закладу зі списком учнів класу і класним керівником, яка завірена в установленому порядку і посвідчує, що цей клас є козацьким. Обов’язковою умовою для козацького класу є наявність козацької форми.

Час виконання творчого завдання – до 3 хв.

3.2.5. Козацькі класи беруть участь у номінації ”Козацька педагогіка”.

3.2.6. Оцінювання виступу козацького класу здійснюється згідно вікової категорії та критеріїв.

3.2.7. Місце проведення конкурсу “Козацькими педагогічними стежками” повідомляється при реєстрації.

3.2.7.  Витрати на переміщення козацьких класів у межах Уманського району та їх харчування бере на себе оргкомітет фестивалю-конкурсу.

3.3. Творчий фестиваль-конкурсВ натхненні славою величні

3.3.1. Фестиваль-конкурс є відкритим. До участі запрошуються творчі колективи, квартети, тріо, дуети, солісти різних видів мистецтва, козаки-спортсмени, читці-декламатори та поети з міста Умань, Уманського району, Черкаської області та інших регіонів України, в репертуарі яких є патріотичні твори козацької, гайдамацької, стрілецької тематики та твори про героїчну боротьбу  українського  народу періоду 20132017 р.

3.3.2. До участі допускаються учасники, які подали вчасно анкету – заявку до 25 травня 2018р. (включно) на електронну адресу організатора конкурсу:  syvakv@gmail.com або oler@ua.fm у відповідній формі, що додається, сплатили реєстраційний внесок, пройшли попередній відбір, в день конкурсу пред’явили свідоцтво про народження або паспорт учасника та квитанцію про сплату благодійного реєстраційного внеску. Реєстраційний № в журналі реєстрації заявок є порядковим номером виступу на сцені під час конкурсу (місце проведення – вул. Садова,28, актова зала Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, новий корпус).

Всі суперечливі питання, пов’язані з реєстрацією та виступом учасників, вирішуються в робочому порядку організаторами конкурсу.

3.4. Фінансові умови фестивалю-конкурсу

3.4.1. Фестиваль-конкурс є некомерційним заходом. Організатори беруть на себе витрати за проживання членів журі, забезпечення транспортом конкурсантів, які братимуть участь у концерті в межах конкурсної програми.

3.4.2. Для формування нагородно-подарункового фонду та покриття затрат по організації фестивалю-конкурсу оргкомітетом встановлено благодійний реєстраційний внесок: солісти – 100 грн.; дует, тріо, квартет – 80 грн. з особи; колектив від 5 осіб – 50 грн. з особи. Конкурсні номінації “Образотворче та декоративно-прикладне мистецтво” роблять внесок у розмірі 40 грн. за  участь одного представника. Діти-сироти, діти з обмеженими можливостями, діти учасників АТО, переселенці звільняються від благодійного реєстраційного внеску (при наявності відповідних документів). Козацькі класи від благодійного реєстраційного внеску звільняються.

Банківські реквізити для перерахунку благодійних реєстраційних внесків:

Приватбанк

«Уманське козацтво» ЧКТ УК

Конкурс-фестиваль ім.І.Гонти та М.Залізняка

№ рахунку  26007051509491

Код ЄДРПОУ/ДРФО 34704545

Черкаська філія.  МФО  354347

Від  кого  внесок

3.5Номінації конкурсу:

1)Вокально-хорове мистецтво.

2)Хореографічне мистецтво (в тому числі танець «Козацький гопак»).

3)Театральне мистецтво.

4)Оркестрове виконавство.

5)Образотворче та декоративно-прикладне мистецтво

6)Авторське виконавство (поезія, вокальні та інструментальні  твори).

7)Читці-декламатори.

8)Козацькі бойові мистецтва (бойовий гопак, спас, хортинг).

9) Козацька педагогіка (творче стройове завдання).

Примітка: Організатори  конкурсу залишають за собою право об’єднувати номінації і категорії в залежності від поданих заявок.

3.6. Вікові категорії:

 1. I. Діти та юнацтво:

         1 категорія – з 6 до 12 років,

         2 категорія – з 13 до 17 років.

         3 категорія  – з 18 до 25 років.

 1. II. Дорослі.

Примітка: Для дуету, тріо, квартету та дитячого колективу вікова категорія визначається за віком старшого учасника.

3.7Технічні вимоги конкурсу та вимоги до учасників

3.7.1.  З метою надання рівних умов учасникам при проведенні конкурсу використовується музична апаратура організаторів фестивалю-конкурсу.

3.7.2. Кожен учасник в номінаціях “Вокально-хорове мистецтво”, “Хореографічне мистецтво”, “Оркестрове виконавство”, представляє один-два номери, тривалість кожного з яких не повинна перевищувати 3 хв. 30 с., “Театральне мистецтво” та “Козацькі бойові мистецтва”– тривалість 1 номера до 5 хв. 

3.7.3. Вокально-хорові виконавці виступають „наживо” – під фонограму „-1” на цифрових носіях (flash-card) з високою якістю звуку (допускається бек вокал та хореографічна композиція), під акомпанемент музичних інструментів, або а-capellа.

3.7.4. Кожен звукозапис має бути на окремому носії із зазначенням назви колективу або прізвищем виконавця, назвою твору і точним часом тривалості звучання.

У день проведення конкурсу фонограми повинні бути надані звукорежисеру за  1,5 год. до початку конкурсу або надіслані заздалегідь  на електронну адресу організатора фестивалю – конкурсу:  syvakv@gmail.com або oler@ua.fm

Примітка: Якщо аудіо записано не у стандартному форматі (mp3, AAC, тощо.) для підвищення якості звучання чи з інших причин, вона має бути обов’язково попередньо надіслана на електронну адресу організаторів. Організатори НЕ НЕСУТЬ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ, якщо не надісланий попередньо аудіо-запис з технічних причин буде неможливо відтворити.

3.7.5. При наявності декорацій для їх установки учасники можуть бути зобов’язані самостійно встановлювати їх на сцені. Учасники   можуть звернутися за допомогою  до організаторів, обов’язково зазначивши  про це в  анкеті-заявці.

3.7.6. Колектив може бути усунений від участі у конкурсі на будь-якому етапі за некоректну поведінку (дії і висловлювання конкурсантів або їх керівників, які ображають інших учасників конкурсу), дії, які заважають проведенню конкурсу.

 1. Журі  конкурсу

4.1. Для оцінювання виступів учасників конкурсу запрошується журі. До складу журі входять представники козацької старшини, діячі мистецтв, композитори, музиканти, актори, хореографи, поети, відомі спортсмени, представники ЗМІ та громадських організацій, громадські діячі. Склад журі формується оргкомітетом.

4.2.Члени журі оцінюють виступи учасників у відповідності з рекомендованими критеріями оцінювання за 10-бальною системою відкритим голосуванням. Переможці виявляються за загальною сумою балів.

4.2.1. Критерії оцінювання

Вокально-хорове  мистецтво :

 • виконавська майстерність та музичний супровід;
 • вокальні дані;
 • відповідність музичної теми і змістової складової;
 • естетика костюму, сценічна культура;
 • акторська майстерність (розкриття художнього образу);
 • енергетика виконання і оригінальність;
 • відповідність  творів що виконуються фестивальній тематиці.

Хореографічне  мистецтво:

 • виконавська майстерність (техніка, акторська майстерність, індивідуальність) ;
 • відповідність музичного супроводу постановці танцю;
 • артистизм, харизматичність, енергетика;
 • постановча робота хореографа (неповторність, оригінальність);
 • естетика сценічного костюму;
 • відповідність виконавських творів фестивальній тематиці.

Театральне  мистецтво:

 • виконавська майстерність (техніка, акторська майстерність, індивідуальність) ;
 • відповідність музичного супроводу постановці;
 • артистизм, харизматичність, енергетика;
 • постановча робота режисера (неповторність, оригінальність);
 • естетика сценічних костюмів;
 • відповідність виконавських творів фестивальній тематиці.

Оркестрове  виконавство:

До конкурсу допускається сольне та групове виконавство на музичних інструментах скрипка, віолончель, баян, акордеон, домра, сопілка, бандура,  гітара, фортепіано, духові та інші інструменти, що можуть передати  козацький колорит.

 • творча фантазія – відповідність стилю, самобутність, художня цінність, етнографічна точність, оригінальність, розкриття теми, образність, якість музичного матеріалу;
 • емоційність, артистизм – яскравість виконання, художнє враження і виразність;
 • техніка виконання, манера виконання, художнє втілення, ансамблевість, точність інтонації, цілісність композиції;
 • зовнішній вигляд – відповідність костюмів, дизайн, сучасність, новаторство і творчий підхід;
 • оригінальність використаних інструментів;
 • відповідність творів що виконуються фестивальній тематиці.

Образотворче та декоративно-прикладне мистецтво:

На конкурс приймаються малюнки, творчі роботи з глини, декупаж, орігамі, вишивка (нитки, бісер), вироби з природного матеріалу та інше.

 • виконавська майстерність;
 • оригінальність задуму;
 • максимальне розкриття теми;
 • відповідність назві роботи;
 • оформлення загального вигляду роботи;
 • відповідність творів що виконуються  фестивальній тематиці.

Авторське виконавство: (поезія, вокальне та інструментальне виконавство)

 • емоційність, артистизм;
 • сценічний одяг;
 • донесення до слухача змісту твору;
 • відповідність творів що виконуються  фестивальній тематиці.

Читці-декламатори:

 • виконавська майстерність;
 • оригінальність задуму;
 • артистизм, харизматичність;
 • поетичність;
 • енергетика виконання і оригінальність,відповідність виконавських творів фестивальній тематиці.

Козацькі бойові мистецтва:

До конкурсу допускається сольні та групові показові виступи козаків-спортсменів з бойового гопака, спасу, хортингу та інших козацьких бойових мистецтв (у тому числі з використанням козацької бойової зброї).

 • виконавська майстерність (техніка, спортивна майстерність, індивідуальність) ;
 • артистизм, харизматичність, енергетика;
 • постановча робота режисера (неповторність, оригінальність);
 • естетика сценічних костюмів;
 • відповідність виступів фестивальній тематиці.

Козацька педагогіка (творче завдання):

 • якість виконання впорядових наказів;
 • зовнішній вигляд;
 • однострій;
 • відповідність тематиці;
 • оригінальність задуму;
 • артистизм, харизматичність;
 • енергетика виконання і оригінальність
 • чіткість виконання маршової патріотичної пісні.

4.3.  Журі  має право:

 • не присуджувати призові місця або присуджувати декілька призових місць в залежності від набраної кількості балів учасників;
 • визначати переможця в кожній  номінації за віковою категорією.

4.4. Організатори та журі  мають право встановлювати  спеціальні призи та премії.

4.5.Усі звернення щодо об’єктивності оцінювання членами журі конкурсанта приймаються у письмовій формі.

4.6. Рішення журі фіксується у протоколах  і є остаточним.

Примітка: будь-які форми спілкування учасників конкурсу та керівників колективів з членами журі конкурсу під час конкурсної програми – ЗАБОРОНЕНО!

 1. Нагородження учасників конкурсу

5.1.  Нагородження проводяться за відповідними номінаціями з урахуванням кількісних та вікових категорій.

5.2. Усі учасники конкурсу отримують дипломи, а їх керівники нагороджуються Козацькими грамотами та Подячними листами.

5.3.  Переможці фестивалю-конкурсу, “Лауреати І, ІІ, ІІІ ступенів” отримують титул  Лауреата і нагороджуються спеціальними козацькими універсалами, медалями, пам’ятними подарунками.

5.4.  Організаторами фестивалю-конкурсу встановлений фонд “Гранпрі. Гран-прі вручається за рішенням журі  в кожній конкурсній номінації. Володар “Гран-прі” отримує  ГРАНТ (грошову винагороду), диплом “Козацький універсал”, кубок та пам’ятний подарунок.

 1. Порядок і термін реєстрації учасників конкурсу

6.1. Анкета – заявка на участь у конкурсі повинна бути в розпорядженні організаторів конкурсу не пізніше 25 травня 2018р. (включно).

6.2. Інформація, яка вказана у анкеті – заявці, трактується як остаточна.

6.3. Факт подачі заявки автоматично означає, що Ви ознайомлені з положенням про конкурс і приймаєте всі пункти зазначеного документу.

6.4. Реєстрація вважається завершеною після подачі анкети – заявки, та сплати благодійного реєстраційного внеску.

6.5. Оргкомітет залишає за собою право вносити корективи до Положення конкурсу, враховуючи черговість надходження заявок.

 1. Загальні вимоги

7.1. Організації або приватні особи, які делегують учасників, беруть на себе транспортні витрати, витрати на харчування та проживання.

7.2. Керівники колективів або супроводжуючі особи несуть відповідальність за життя, безпеку та здоров’я учасників конкурсу.

Примітка: Якщо у анкеті-заявці не вказано кількість осіб яким необхідно місце для проживання, організатори НЕ НЕСУТЬ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ  за поселення таких учасників. У такому випадку, при зверненні керівника або відповідальної особи, оргкомітет може лише підказати місця для поселення.

Попередження: У день конкурсу можуть бути відсутні вільні місця для проживання у готелях, хостелах, гуртожитках тощо. Або вартість проживання буде надто високою. Організатори рекомендують замовити місця для проживання попередньо, для уникнення проблем.

7.3. Питання, не висвітлені вищезазначеними умовами конкурсу, вирішує оргкомітет в індивідуальному порядку.

7.4. Будь-яка реклама та інформаційна діяльність на конкурсі без попереднього узгодження з організаторами ЗАБОРОНЕНА!

7.5. Вхід на конкурсну програму ВІЛЬНИЙ!

7.6. Організатори залишають за собою право змінювати тривалість і порядок проведення заходу.

 1. Загальноорганізаційні моменти:

У рамках фестивалю-конкурсу відбудеться:

 • Святкова хода учасників фестивалю-конкурсу та козаків вулицями міста Умань.
 • Урочиста частина біля пам’ятника народним ватажкам І.Гонті та М.Залізняку.
 • Гала-концерт переможців фестивалю-конкурсу та відомих українських виконавців.
 • Ознайомлення з творчістю народних майстрів.
 • Перегляд показових виступів національних бойових мистецтв.
 • Велика міжнародна рада Українського козацтва за участю гетьмана Українського козацтва М.Пантелюка.

Положення фестивалю- конкурсу є офіційним запрошенням на участь!!!

До зустрічі на конкурсі!!!

З повагою та найкращими побажаннями, оргкомітет фестивалю-конкурсу.

ЗАЯВКА

на участь у Всеукраїнському фестиваліконкурсі імені І.Гонти та М.Залізняка Коліївщина – 250

Прізвище_________________________________

Ім’я_______________________________________

По батькові учасника__________________________

Назва колективу______________________________

 

ПІБ керівника учасника, тел.

____________________________________________

 1. Число, місяць, рік народження учасника __________
 2. Домашня адреса, тел. учасника _________________
 3. Участь у конкурсах, фестивалях __________________

_____________________________________________

 1. Номінація___________________
 2. Вікова категорія_______________
 3. Назва конкурсних творів, авторство:

1)_____________________________________________

2)_____________________________________________

 1. Сумарна тривалість номерів______________________
 2. Музичний супровід _____________________________
 3. Кількість осіб, які потребують проживання ____________
 4. Проїзд на фестиваль (для козацьких класів) – шкільний чи рейсовий автобус, маршрутка  ________________________________________
 5. Особливі технічні вимоги:_________________________
 6. Кількість  дітей-сиріт: ___________________________

дітей учасників АТО: _______________________________

З умовами та положенням фестивалю-конкурсу ознайомлений

“___”______________2018 р.

підпис___________

 Примітки:

 1. Заповнення анкети-заявки:
 • Анкета-заявка заповнюється чіткими, розбірливими друкованими літерами, українською мовою. Усі цифри повинні в дужках дублюватись прописом (Наприклад: 5 (п’ять), 1хв.24с. (Одна хвилина двадцять чотири секунди), тощо.).
 • Дозволяється заповнювати анкету-заявку в електронному вигляді (крім особистого підпису).
 1. Конфіденційність:
 • Організатори ЗОБОВ’ЯЗУЮТЬСЯ не використовувати особисту інформацію про учасників конкурсу у комерційних цілях, для розповсюдження інформації тощо., поза межами конкурсу.
 • Усі дані збираються для потреб у проведенні конкурсу та не використовуватимуться поза його межами.
 1. Зноски-зірочки (*):
 • * Якщо анкета-заявка оформляється більше ніж на одну особу до неї ОБОВ’ЯЗКОВО додається СПИСОК УЧАСНИКІВ у якому вказано ПІП, вік, № тел. учасника, домашня адреса учасника, № тел. батьків, опікунів або відповідальних осіб. Такий же список ОБОВ’ЯЗКОВО має бути у керівника, або відповідальної особи. Він формується задля попередження виникнення будь-яких небезпечних ситуацій та оперативного реагування у разі виникнення надзвичайних випадків.
 • **Вказати кількість осіб та назву пільгової категорії.

 

ПРОГРАМА

Всеукраїнського фестивалю-конкурсу козацької творчості

 імені І.Гонти та М. Залізняка Коліївщина-250

 

Фестиваль-конкурс  проводиться: 0203 червня 2018 р.

Місце проведення:

02.06.2018р. – перший день конкурсної програми – творчий фестиваль-конкурс Стежками козацького мистецтва (м. Умань, вул. Залізняка, 2а).

Приїзд учасників (на автовокзалі зустрічають координатори від козацтва, які супроводжують делегації до закінчення фестивалю.

8.00 до 10.00 год. – Реєстрація учасників (артисти та колективи) (м. Умань, вул. Залізняка, 2а, вестибюль)

8.00  10.00 год. – Виставка-продаж виробів майстрів та учасників фестивалю (м. Умань, вул. Залізняка, 2а, вестибюль).

10.00 –  17.00Проведення фестивалю-конкурсу.

03.06.2018р. – другий день конкурсної програми – конкурс В натхненні славою величні (м. Умань, вул. Садова, 28, новий корпус УДПУ ім. П.Тичини)

Приїзд учасників (на автовокзалі зустрічають координатори від козацтва, які супроводжують делегації козацьких класів до закінчення фестивалю).

8.00 – 09.00 год. – Реєстрація учасників (козацькі класи) (м. Умань, вул. Садова, 28, вестибюль нового корпусу УДПУ ім. П.Тичини)

9.0010.30 – Конкурс між козацькими класами.

9.00 10.30 – Реєстрація крайових козацьких делегацій ,  перегляд ними конкурсної програми козацьких класів.

10.30 – 11.00 – Кава-брейк для учасників фестивалю.

11.00 11.30  Перехід козацьких класів та делегацій до місця збору. Покладання квітів до пам’ятного хреста (сквер Черняховського І.Д., вул. Садова, біля магазину «Мрія»)

11.30 – 12.00 – Урочиста хода до пам’ятника І. Гонті та М. Залізняку.

12.00 –15.00Урочистості біля пам’ятника І. Гонті та М. Залізняку, виступи  переможців конкурсу-фестивалю та вручення їм нагород, виступи почесних гостей і колективів aестивалю.                                                                          

15.30  Від’їзд  учасників.

Реклама ФЕСТИВАЛЮ2

/* */