Інвестиційний паспорт району

Дата утворення району: 1923 рік

Площа території району725,4 км2

Загальна площа сільськогосподарських угідь (тис. га)– 53,1

Кам’янський район розташований у південно-східній частині Черкаської області в лісостеповій зоні і відноситься до Придніпровської височини на сході та до Подільської височини – на заході. Територія району розміщена на правому березі Дніпра та являє собою переважно рівнинну місцевість, яку пересікають річки, балки та яри.

Ґрунтовий покрив представляють сірі опідзолені, темно-сірі опідзолені, чорноземи опідзолені легко-суглинисті. Стосовно температурних умов – район відноситься до теплих, а що до вологості – до недостатньо зволожених.

Ресурсний потенціал, корисні копалини:у районі є 4 розвіданих родовища корисних копалин (суглинки та граніт). Найбільш поширеною групою корисних копалин являється пісок, глина, граніт і торф. Відкрито також поклади горючих сланців.

Район межуєз Черкаським, Чигиринським, Смілянським районами Черкаської області та Олександрівським і Новомиргородським районами Кіровоградської області.

Відстань до м. Черкаси (км)– 65

до м. Києва (км)– 220

В районі налічується 1 місто та 29 населених пунктів

Населення (тис. чол.)– 27,7

Міське населення (тис. чол.) – 12,1

Сільське населення (тис. чол.) – 15,6

Кам’янський район є аграрно-промисловим

На території району працюють:

сільськогосподарські підприємства– 16

фермерські господарства– 82

Найбільші підприємства району станом на 01.07.2015

(назва підприємства, вид діяльності, кількість працюючих, середня заробітна плата за рік)

1.Управління з експлуатації газового господарства:

— вид діяльності – надання послуг газопостачання;

2.СТОВ „Зоря“:

3.ТОВ „Олімп“:

— вид діяльності – сільське господарство;

4.ДП „Кам’янське лісове господарство“:

— вид діяльності – деревина вздовж розпиляна чи розколота завтовшки більше 6 мм.

5.ТОВ АДМ Кам’янський елеватор“:

— вид діяльності – складське господарство

6.ТОВ „Кам’янський машинобудівний завод“:

— вид діяльності – виробництво об’ємних ротаційних насосів, ремонт транспортного устаткування;

7.Кам’янський РЕМ

— вид діяльності – надання послуг з електропостачання;

8. ТОВ „Авіс-1“:

— вид діяльності – виробництво сиру Російський великий, масла солодко вершкового, казеїну;

9. СТОВ «Світанок»

10. ТОВ «Колос — 08»

— вид діяльності – сільське господарство;

Експорт(січень – червень 2015 року – 2206,4 тис. дол. США)

Основні підприємства експортери:

• ТОВ „Кам’янський машинобудівний завод“;
  • ТОВ АДМ Кам’янський елеватор“:
  • ДП „Кам’янське лісове господарство“.

Конкурентні переваги району для залучення інвестицій:вигідне географічне положення; сприятливі кліматичні умови; розвинена транспортна інфраструктура; розвинене промислове виробництво; наявність трудових ресурсів; наявність туристичних об’єктів; наявність вільних земельних ділянок.

Інвестиції

Пріоритетні галузі для розвитку економіки району, що потребують залучення інвестицій:вирощування та переробка сільськогосподарської продукції, харчова та деревообробна промисловість, розвиток сільського зеленого туризму, видобуток та переробка корисних копалин.

Пріоритетні інвестиційні проекти для розвитку району:

• Косарське МПД ДП „Укрспирт“— впровадження технологій зі зниження енергозатрат на виробництво спирту;
  • Земельні ділянки с. Телепине – можливе призначення – землі промислового використання, с. Ребедайлівка – видобуток глини.

Туризм

На території Кам’янського району нараховується 559 пам’яток історії та культури, в тому числі 3 пам’ятні дошки, 448 пам’яток археології, 10 пам’яток архітектури і містобудування, 98 пам’яток монументального мистецтва.

3

2

Кам`янський державний історико-культурний заповідник створений на базі Кам`янського літературно-меморіального музею О.С.Пушкіна і П.І.Чайковського Постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.95р. № 541 та згідно з розпорядженням голови Черкаської облдержадміністрації від 28.09.95 №54 з метою збереження комплексу пам`яток історії культури та природи м. Кам`янки. Площа заповідника – 10,1 га.

Перелік готелів, мотелів, тощо(кількість місць, адреса, телефон)

Мотель „Гостинний двір“ с. Косарі Кам’янського району, тел.067-47-36-696. Розрахований на 24 місця.