Інвестиційний паспорт району

Дата утворення району: 1923 рік

Площа території району725,4 км2

Загальна площа сільськогосподарських угідь (тис. га)– 53,1

Кам’янський район розташований у південно-східній частині Черкаської області в лісостеповій зоні і відноситься до Придніпровської височини на сході та до Подільської височини – на заході. Територія району розміщена на правому березі Дніпра та являє собою переважно рівнинну місцевість, яку пересікають річки, балки та яри.

Ґрунтовий покрив представляють сірі опідзолені, темно-сірі опідзолені, чорноземи опідзолені легко-суглинисті. Стосовно температурних умов – район відноситься до теплих, а що до вологості – до недостатньо зволожених.

Ресурсний потенціал, корисні копалини:у районі є 4 розвіданих родовища корисних копалин (суглинки та граніт). Найбільш поширеною групою корисних копалин являється пісок, глина, граніт і торф. Відкрито також поклади горючих сланців.

Район межуєз Черкаським, Чигиринським, Смілянським районами Черкаської області та Олександрівським і Новомиргородським районами Кіровоградської області.

Відстань до м. Черкаси (км)– 65

до м. Києва (км)– 220

В районі налічується 1 місто та 29 населених пунктів

Населення (тис. чол.)– 27,123

Міське населення (тис. чол.) – 11,813

Сільське населення (тис. чол.) – 15,310

Кам’янський район є аграрно-промисловим

На території району працюють:

сільськогосподарські підприємства– 16

фермерські господарства– 90

Найбільші підприємства району станом на 01.09.2017

(назва підприємства, вид діяльності, кількість працюючих, середня заробітна плата за рік)

1.СТОВ „Зоря“:

2.ТОВ „Олімп“:

— вид діяльності – сільське господарство;

3.ДП „Кам’янське лісове господарство“:

— вид діяльності – деревина вздовж розпиляна чи розколота завтовшки більше 6 мм.

4.ТОВ АДМ Кам’янський елеватор“:

— вид діяльності – складське господарство

5.ТОВ „Кам’янський машинобудівний завод“:

— вид діяльності – виробництво об’ємних ротаційних насосів, ремонт транспортного устаткування;

6.Кам’янський РЕМ

— вид діяльності – надання послуг з електропостачання;

7. ТОВ „Авіс-1“:

— вид діяльності – виробництво сиру Російський великий, масла солодко вершкового, казеїну;

8. СТОВ «Світанок»

— вид діяльності – сільське господарство;

Експорт(січень – червень 2017 року – 8379,0 тис. дол. США)

Основні підприємства експортери:

• ТОВ „Кам’янський машинобудівний завод“;
  • ТОВ АДМ Кам’янський елеватор“:
  • ДП „Кам’янське лісове господарство“.

Конкурентні переваги району для залучення інвестицій:вигідне географічне положення; сприятливі кліматичні умови; розвинена транспортна інфраструктура; розвинене промислове виробництво; наявність трудових ресурсів; наявність туристичних об’єктів; наявність вільних земельних ділянок.

Інвестиції

Пріоритетні галузі для розвитку економіки району, що потребують залучення інвестицій:вирощування та переробка сільськогосподарської продукції, харчова та деревообробна промисловість, розвиток сільського зеленого туризму, видобуток та переробка корисних копалин.

Інвестиційна карта Кам’янського району

Посилання на інвестиційну карту району:

База данних інвестиційно-інноваційних проектів в Кам’янському районі:

Додаток 2 Тізер-Земельна ділянка катлаван-

Додаток 2 Тізер-Земельна ділянка колишнього цукрового —

Додаток 2 Тізер-Земельна ділянка нижній парк-

Додаток 2 Тізер-Земельна ділянка по вул. Ватутіна за гаражами-

Додаток 2 Тізер-Земельна ділянка поля фільтрації спиртзаводу-

Додаток 2 Тізер-Земельна ділянка ребедайлівка-

Додаток 2 Тізер-Земельна ділянка торговиця-

Додаток 2 Тізер-Земельна ділянка цукровий-

Додаток 3 Тізер Виробничі площі Косарі-

Додаток 3 Тізер Виробничі площі с. Михайлівка-

Додаток 3 Тізер Виробничі площі Хлібзавод-

Додаток 3 Тізер Виробничі площі с. Ребедайлівка-

Додаток 4 Тізер-Обєкт нерухомості Любенська ЗОШ-

Додаток_2_Тiзер-Господарські двори с.Олянине-

Додаток_2_Тiзер-Земел_на_дiлянка хімскладу

Додаток_2_Тiзер-Земел_на_дiлянкагоспдвірКролеферма-

Додаток_2_Тiзер-Земел_на_дiлянкаклубс.Олянине-

Додаток_2_Тiзер-Земел_на_дiлянкасад-

Додаток_4_Тiзер-Обeкт_нерухомостi Радиванівська ЗОШ-

Туризм

На території Кам’янського району нараховується 559 пам’яток історії та культури, в тому числі 3 пам’ятні дошки, 448 пам’яток археології, 10 пам’яток архітектури і містобудування, 98 пам’яток монументального мистецтва.

3

2

Кам`янський державний історико-культурний заповідник створений на базі Кам`янського літературно-меморіального музею О.С.Пушкіна і П.І.Чайковського Постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.95р. № 541 та згідно з розпорядженням голови Черкаської облдержадміністрації від 28.09.95 №54 з метою збереження комплексу пам`яток історії культури та природи м. Кам`янки. Площа заповідника – 10,1 га.

Перелік готелів, мотелів, тощо(кількість місць, адреса, телефон)

Мотель „Гостинний двір“ с. Косарі Кам’янського району, тел.067-47-36-696. Розрахований на 24 місця.